پارچه

پارچه

زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

فهرست مطالب …

به‌دلیل اهمیت و تاثیرگذاری مبلمان در زیبایی و طراحی منازل، دفاتر اداری یا شرکت‌ها، همواره انتخاب بهترین پارچه مبلی با طرح، رنگ و جنس متناسب با مدل مبلمان، از فاکتورهای مهم و حائزاهمیت برای مشتریان به‌شمار می‌رود. برای انتخاب بهترین پارچه مبلی معیار‌های مهمی وجود دارد که کیفیت و تراکم پارچه یکی از مهم‌ترین فاکتور‌ها است. پارچه‌ای که از نظر بافت، یکپارچه باشد و در مقابل فشار به راحتی چروک نشود یا کش نیاید و ظاهر اولیه‌ی خود را نیز حفظ کند، از کیفیت مرغوبی برخوردار است.

بهترین جنس پارچه‌ مبل

پارچه رومبلی از نظر طرح و رنگ تکمیل کننده‌ی زیبایی مبلمان در دکوراسیون است و از آنجایی‌که پارچه رومبلی بیش‌تر از مبل در معرض صدمه، سایش یا فشار قرار می‌گیرد، باید با دوام و باکیفیت باشد. از این رو، در انتخاب پارچه مبلی توجه به جنس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

لازم به ذکر است هر یک از انواع پارچه مبلی برای کاربرد خاصی مناسب هستند و با توجه به تناسب و هماهنگی خود با نوع و مدل مبل، بهترین جنس پارچه‌ مبل انتخاب می‌گردد.

به‌عنوان مثال، پارچه مبلی‌های نخی یا پنبه‌ای بیش‌تر در مبلمان راحتی، پارچه‌های پشمی به‌دلیل نرمی و رطوبت‌پذیری در کوسن‌ها، پارچه‌های چرمی در مبلمان رسمی‌تر و پارچه‌ مبلی‌های مخمل برای مبلمان چستر کاربرد دارند.

به‌صورت کلی مرغوب‌ترین و بهترین جنس پارچه‌ مبل پارچه‌ای به حساب می‌آید که در مقابل سایش و کشیدگی مقاوم باشد، در طول زمان کارکرد خود کیفیت اولیه را از دست ندهد و پس از هر بار شستشو، رنگ و دوام خود را حفظ کند و کش نیاید.

نکته مهمی که برای پی بردن به تراکم پارچه رو مبلی باید به آن اشاره کرد این است:

زمانی که به نمایشگاه مبل می روید و می خواهید مبل دلخواه خود را از همان نمایشگاه سفارش دهید با دقت کافی به دوخت پارچه بر روی مبل نگاه کنید. اگر جای دوخت به صورت سوراخ هایی بزرگ باشد به این معنی است که تراکم و استحکام پارچه از درصد پایینی برخوردار می باشد و پس از مدتی استفاده از مبل سوراخ ها بازتر می شوند و پارچه حالت یکدست خود را از دست می دهد و جای نشیمن گاه جلوه بدی را به خود می گیرد. اما اگر سوراخ ها مشخص نباشد به این معنا است که کیفیت و تراکم پارچه مناسب می باشد و شما بهترین پارچه مبلی را خریداری خواهید کرد.


این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

این مطالب را از دست ندهید

چوب راش
فوم سرد

دیدگاهتان را بنویسید